top of page

אתרוג מציגה: הדור הבא של האינטרנט לציבור החרדי - מהפכת הרובוטים

ב"ה, ט' אלול תשע"ו

אינטרנט אתרוג מבית רימון מציג:

הדור הבא של האינטרנט לציבור החרדי:

הגנה בזמן אמת ובהתאמה אישית

בתום מחקר ופיתוח ארוך, היסטוריה ברימון! חברת האינטרנט המהיר, מציגה את המילה האחרונה בטכנולוגיית סינון אינטרנט לציבור החרדי. הישג הדיגיטלי המרשים, מתאפשר בזכות 3 רובוטים משוכללים הפועלים עצמאית 24 שעות ביממה.

בכך, שוברת רימון את תקרת הישגי הסינון, שהיא עצמה פיתחה בדור הסינון הקודם. החברה משתבחת בפעילות אוטומטית באמצעות רובוטים עוצמתיים בזמן אמת, הסורקים את היקפיה העצומים של רשת האינטרנט. שום צוות אנושי, ויהיה גדול ככל שיהיה לא מסוגל לבצע זאת. הסריקה והסינון נעשים באופן אוטומטי תוך כדי שמירה על פרטיות הגולש, מבלי להתפשר על איכות ההגנה.

הטכנולוגיה החדישה, יודעת להציג את מה שצריך למי שצריך. הווי אומר, הרובוט המסנן לא מציג לכולם את אותו סינון, גם כשמדובר בתוכן צנוע. ברור הרי, שאברך פשוט לא צריך לראות מידע ותמונות שמעניינים איש עסקים, למשל, סוכן נסיעות או גרפיקאית.

מערך הרובוטים האוטומטי שאתרוג מציג היום בגאווה רבה, מלווה את הגולש כמו שומר ראש. ולכן, כמו ששומר הראש של ראש הממשלה, נכנס לחדר לפניו ע"מ לבדוק שהשטח פנוי, כך בדיוק, נכנסים הרובוטים של אתרוג לכל תוכן אפשרי שבריר שניה לפני הגולש, כדי שיוכלו להגן עליו, ממש - כמו שומרי ראש אמיתיים, במהירות ובביטחון מלא.

משפחת הרובוטים של אתרוג, בנויה משלושה רובוטים משוכללים שלכל אחד התמחות משלו:

-רובוט קורא הטקסט – סורק מילים וטקסטים בכל אתר ואתר. רובוט הטקסט מזהה את התוכן, מזהה את ההקשר שלו ויודע לפתוח או לחסום אתרים לפי התוכן, ואפילו לחתוך טקסט בעייתי מתוך אתר. כללי הסינון של הרובוט נבנו בשיתוף מפקחים מקצועיים אשר נסמכו על-ידי גדולי הדור, הכללים מתעדכנים באופן שוטף בהתאם לחידושים הטכנולוגיים.

-רובוט סורק התמונות – סורק את התמונות בזמן אמת, לפני שהעיניים של הגולש נחשפות להן, וסוגר את מה שלא צריך לראות. רובוט התמונות יודע לצלול עד לפיקסלים של כל תמונה ברשת המקוונת ובהתאם לפיקסלים לזהות - אם מדובר בתוכן לא צנוע ובהתאם, לקבל החלטה. הרובוט מבצע את תפקידו בננו-שניות (מיליארדית השניה), כלומר, ללא השפעה על מהירות הגלישה. ועדיין, צוות מיומן של נשים לא יהודיות שעבר מיונים והכשרות קפדניות, מפקח על הפעולה התקינה של רובוט התמונות. הרובוט עובד ונותן לגולשים תשובות בזמן אמת, פותח וחוסם תמונות, או גוזר תמונה החוצה מתוך אתר, והמפקחות הגויות מבקרות את החלטותיו, ועורכות לו QA (Quality Assurance, אבטחת איכות).

-הרובוט השלישי, מכונה אצלנו – העוזר האישי – הוא דואג להתאמה האישית של התוכן לגולש. כלומר לא מספיק שהתוכן ראוי, צנוע ולצרכי פרנסה, העוזר האישי לומד את אופי הגלישה של כל לקוח ולקוח, ובהתאם לצרכיו בונה לו מסלול עם התכנים שהוא צריך לתחום העיסוק הספציפי שלו, שולח לו במהירות ובאופן אוטומטי קישורים לפתיחת אתרי מקצוע בהתאם לדרישותיו, ומלווה אותו עד שיגיע לרמת המידע המדויקת הדרושה לו, ללא חשיפה מיותרת ומבלי להפעיל חסימה מיותרת. היתרון בהפעלת רובוט העוזר האישי של אתרוג גדול כי בניגוד לאינטרנט הפרוץ ולחברות אחרות שמתיימרות לסנן את הרשת, רק אתרוג מציגה באופן בלעדי ולראשונה בעולם רובוט שהוא עוזר אישי, שדואג שלגרפיקאי יהיה את האינטרנט שלו, לאברך את האינטרנט שלו, ואישה שפתחה חנות בגדים ורוצה לייבא בזול מסין את האינטרנט שלה.

שלושת הרובוטים פועלים סביב השעון ב-Near Real Time, כדי לספק חוויית גלישה ועבודה בטוחה, יעילה ומהירה. תכנות הרובוטים בוצע ע"י מהנדסים מהטובים בעולם בתחומים של בינה מלאכותית, Deep Learning ורשתות נוירונים – התחומים החדשים ביותר בתחום המחשבים שפורצים את גבולות המדע בימים אלה. התכנות ואופן התנהגות והגנת הרובוטים בוצע בהנחיית הרבנים שליט"א, ובניהול אישי קפדני של הרב אפרים שבדרון, מנהל חטיבת אתרוג. צוות מהנדסים מפקח על הפעילות הרציפה והתקינה של הרובוטים, כאשר כאמור צוות מיומן של גויות מבקר את רובוט התמונות.

"אינטרנט אתרוג פועל על כמה מישורים בו זמנית. זה לא רק עניין הסרת תמונות, זוהי גם הנגשת החומר בצורה מדודה ומדויקת למי שצריך אותו", מסביר הרב אפרים שבדרון. "למשל, אין סיבה לפתוח אתרים רבים לאברך הנצרך לכמות מזערית של אתרים. מאידך, אנשי עסקים הצורכים גלישה מאסיבית חייבים גישה למיליוני אתרים שונים בעולם. אתרים שעברו סינון קפדני כאמור".

יריב פאר, מנכ"ל אינטרנט רימון ואתרוג מוסיף: "אתרוג היא החברה היחידה היודעת לסרוק כל אתר, תמונה וטקסט במהירות שיא ובזמן אמת. בזכות הניסיון שצברנו באתרוג וברימון ב-9 השנים האחרונות, אנחנו יודעים היום לתת לציבור החרדי אינטרנט מהיר בסטנדרטים בינלאומיים ואנחנו היחידים שיודעים לספק הגנה בזמן אמת ובהתאמה אישית".

Comentários


bottom of page